HİKAYEMİZ

Türkiye'deki tek çeşitlilik yönetimi danışmanlığı

Headline’da, 2013 yılından bu yana, kapsayıcılık, iletişim ve işbirliğini geliştirmek üzere danışmanlık ve eğitim veriyoruz.

2019 yılında, çalışmalarımızı yeniden yapılandırarak, Türkiye’de çeşitlilik yönetimine odaklanan ilk danışmanlık şirketi olduk.

Headline Diversity Kurucusu Arzu Pınar Demirel

Arzu Pınar Demirel

Headline Kurucusu

Merhaba,

Dünyada hızlı bir değişim sürecinden geçiyoruz.
Sadece teknoloji değil, paradigma da değişiyor. Hızla dijitalleşirken, gelecekte insanın yapay zeka karşısındaki yeri de merak konusu olmaya başladı. Zamanın ötesine geçerek, hiç değişmeyen ise kendi sınırlarımızı aşmaya duyduğumuz tutku oldu. Geçmişte de  merak ettik, keşfettik ve ilerledik. ”Büyümeye” doğru olan yolculuğumuzdan hiç vazgeçmedik.

Bu dönüşüm yolculuğunda neden kimileri başarılı olup, potansiyelini hayata geçirirken, kimileri de yarı yolda kaldı? İnsanı insan yapan, ”büyük” yapan özellikler neler? İş yerleri her bir çalışanının kendini gerçekleştirmesine katkıda bulunacak şekilde nasıl yapılandırılabilir?

Headline’nı kurmadan önce 15 yılım kurumsal hayatta geçti. Bu sorular beni işe ara verip, tekrar öğrenci olmaya yönlendirdi ve Amerika’ya doğru bir yolculuğa çıkardı. Çeşitlilik ve kapsayıcılıkla orada tanıştım. Çalışanların çoğu işe bağlılık hissetmiyor, yüzde yüz orada olamıyordu. Bunun arkasında yatan çeşitli nedenlerin başında ise, ”kabul edilme” geliyordu. İnsan, kimliğinin kabul görmediği, farklılıklarına saygı gösterilmediği, aidiyet hissetmediği bir ortama neden katkıda bulunsun?

Kurumsal hayattayken karşılaştığım çoğu sorunun kaynağını, çözüm adımlarını ve hayatımın geri kalanında odaklanmak istediğim konuyu bulmuştum.

Değişime direnen ve insanları bir örnek olmaya zorlayan sistemlerin, bu zorlu dönemeçte varlıklarını sürdürmelerinin kolay olmadığını anladım. Risk altında olan sadece şirketler değil. Yıkıcı teknoloji çağında, insanın da yapay zeka karşısında varlığını sürdürebilmesi, yaratıcılığını, dehasını ve özgünlüğünü ortaya çıkarabilmesine  bağlı. Bunun için de öncelikle kendini kabul edebilmeli. Bunu başarabilen bir insan diğerlerinin de farklılıklarına saygı duyabilir ve sağlıklı ilişkiler kurabilir.

İşte biz bu alanda çalışıyoruz. İnsanın potansiyelini gerçekleştirmesine ve organizasyonların buna olanak sağlayacak kapsayıcı bir şekilde yapılanmasına destek veriyoruz.  Headline Türkiye’deki tek çeşitlilik yönetimi danışmanlığı.        Üç adım üzerinden ilerlediğimiz bir model geliştirdik.

1- Şirket içindeki mevcut durumu araştırıyor,

2- Strateji tasarlıyor,

3- Kapsayıcılığı geliştiren atölyeler, ortak bir deneyim yaşatan probono ve gönüllülük programlarıyla dönüşümünüze destek veriyoruz.

Bu heyecanlı yolculukta birlikte yol almak dileğiyle.

Arzu Pınar Demirel
Headline Kurucusu
IMPACT2030 Bölgesel Sesi

📧 arzudemireli@headline.ist