MEDYA

Medya

Yayınlanan makalelerimiz ve röportajlar

Medya İçin İletişim

Arzu Pınar Demirel
Tel: 0216 368 48 50
E-posta: arzu@headline.com.tr

İletişim

HARVARD BUSINESS REVIEW VAKA ANALİZİ

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel, Harvard Business Review’da bu ay Çeşitlilik açısından işe alımla ilgili bir vaka analizi yaptı. İnsanları sadece cinsiyet ya da milliyete indirgemeden, çeşitliliğin pek çok boyutunu ifade edebilmek açısından iyi bir örnek oldu. Dergide ve linkte okuyabilirsiniz.

SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel, Didem Eryar Ünlü'nün sunduğu Sürdürülebilir Dünya programında, canlı yayın konuğu oldu. Dünya Gazetesi'nin youtube kanalında yayınlanan programda, iş dünyasında etki ve insan odaklı dönüşüm hakkında konuştu.

PY DERGİSİ YAZILARI

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel'in PERYÖN (İnsan Yönetim Derneği) Dergisi'ne yazdığı makaleler.

FAST COMPANY DERGİSİ RÖPORTAJI, OCAK 2021

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel, İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Gökçe Okandan ile birlikte hazırladıkları IMPACT2030 Çalışan Gönüllülüğü Araştırması raporu ile ilgili, Fast Company Dergisi'ne bilgi verdi.

Birleşmiş Milletler'in (BM) Kurucu Paydaşı olduğu IMPACT2030, çalışan gönüllülüğünün mevcut durumunu, potansiyelini ve sürdürülebilir kalkınma amaçlarına etkisini global olarak araştırdı. Sonuçlar katılan diğer ülkelerin raporlarıyla birlikte BM'in dünya merkezine sunulacak.

VİDEO

Harvard Business Review, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla kısa videolar hazırladı. Kurucumuz Arzu Pınar Demirel de yapışkan zeminin ne olduğu ile ilgili bilgi verdi.

YAPIŞKAN ZEMİN

HARVARD BUSINESS REVIEW YAZILARI

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel'in Harvard Business Review Türkiye bloğu için yazdığı makalelere göz gezdirmeye ne dersiniz?

HBR Yazıları

RÖPORTAJ

Headline Diversity'nin hikayesi, şirketler için Çeşitlilik ve Kapsayıcılığın önemi, ayrımcılığın ve ötekileştirmenin yol açtığı zararlarla ilgili söyleşiyi linkten dinleyebilirsiniz.

ST ENDÜSTRİ RADYO

RÖPORTAJ

Kurucumuz Arzu Pınar Demirel, TRT Radyo'da Zeynep Bayraktutan'ın hazırlayıp sunduğu Gelişim Rehberi isimli programda Mavi Seven Kadınla'dan, hayata yeni renkleri katmanın yollarından bahsetti.

TRT Radyo

DÜNYA GAZETESİ RÖPORTAJI

Headline Diversity Kurucusu ve IMPACT2030 Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel, DP World Yarımca CEO'su Kris Adams ile birlikte Dünya Gazetesi'ne, IMPACT2030, küresel amaçlar, sürdürülebilirlik ve çalışan gönüllülüğüyle ilgili bilgi verdi.

Dünya liderleri 2030 yılına kadar dünyanın en önemli sorunlarının üstesinden gelmek için, Birleşmiş Milletler'in sürdürülebilir kalkınma amaçlarını kabul etti. Bu amaçlardan 17.'si de Amaçlar İçin Ortaklıklar. Özel sektörün de çözümün bir parçası olmasının; yoksulluk, eşitsizlikler ve küresel iklim değişikliğine karşı sosyal sorumlululuk ve kurumsal gönüllülükle değer yaratmasının kapısı aralandı Dünyanın en büyük sorunlarının üstesinden tek bir şirket, hatta tek bir sektör gelemez. Ancak işbirliğiyle, kamu-özel sektör-sivil toplum ortaklıklarıyla güçleri birleştirerek yol alınabilir.