NESİLLER ARASI ÖNYARGILAR

”Bugünkü çocuklar lükse düşkünler, büyüklerine karşı saygısızlar ve çok fazla konuşuyorlar. Çocuklar evlerinin hizmetkârları değil, adeta zorbaları. Büyükleri odaya girdiğinde ayağa kalkmıyorlar. Ebeveynleri ile çatışıyorlar, toplum içinde herkesten önce konuşuyorlar, bacak bacak üstüne atıyorlar, öğretmenlerine kötü davranıyorlar.” demişti MÖ 428 – 348 yılları arasında yaşayan Platon. Gerçeğe mi, önyargılara mı dayanıyordu bu tespiti?

Strauss  ve Howe’nin geliştirdiği nesil teorimine katılıyoruz. Her neslin kendi benzersiz tarihsel bağlamı ve kültürel deneyimleriyle şekillendiğine ve dünya hakkında eskilerinden farklı ortak bir bakış açısı yarattığına. Bu eleştiriyi ve çatışmaları da beraberinde getirecektir. Bir nesil diğerini eksik ve hatalı görecektir. Ancak ortak bir noktada buluşmak ve birbirini anlamak mümkün. Üstelik insanları yaşlarına göre kategorize etmek, bizi her zaman doğru bir sonuca ulaştırmayacaktır. İnsan pek çok özelliğin, farklılıklarımızın olduğu gibi benzerliklerimizin de bir karışımıdır.

Headline Diversity’de her yaştan insan arasındaki iletişimi ve işbirliğini geliştirmenin önemine inanıyoruz. Bu nedenle Nesiller Arası Önyargılar eğitimini geliştirdik. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız  di@headline.com.tr adresinden bize e-posta gönderin. Yaşamın her alanında çeşitliliği ve katılımı teşvik etmek için birlikte çalışalım.

Türkiye'de İlk Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Yönetimi Şirketi

2013 yılında kurulan Headline Diversity, sadece Çeşitlilik ve Kapsayıcılığa odaklanan Türkiye'deki ilk danışmanlık ve eğitim şirketidir.

İLETİŞİM